Ana Sayfa | Hakkımızda | Gönüllü Ekip | İletişim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İletişim
   
Ziyaretçi Defteri
 
 
Keyifli vakit geçirmek için Facebook'taki "Türkiye Gezgini" grubumuza katılabilirsiniz. Katılmak için tıklayınız.Çayınızı ya da Türk kahvenizi yanınıza almanızı ve önerdiğimiz yerleri ayrıntılı olarak keyifle incelemenizi diliyoruz. Hazırsanız tıklayınız.


--------------------------------------
ANTİK CAM EVİ

ANTAKYA - HATAY

(Sayfanin solundaki Panoramik Sanal Tur bağlantılarını izlemenizi tavsiye ederiz. Müziklidir.)
--------------------------------------

KULE RESTAURANT

HARBİYE - ANTAKYA - HATAY
--------------------------------------

ÜNLÜ BIÇAKÇI NAİM

ANTAKYA - HATAY

Adres: Dokumacı Çarşısı No:17/19 (Uzun Çarşı'da) Antakya - HATAY
Cep: +90 542 211 96 77
--------------------------------------

TARİHİ AFFAN KAHVESİ

ANTAKYA - HATAY

Adres: Kurtuluş Caddesi No:42/A Antakya - Hatay
Tel: +90 326 215 12 48
--------------------------------------

KAVAKLIK RESTAURANT

KEŞAN - EDİRNE

Adres: Çanakkale Yolu Üzeri 10.Km. Keşan - EDİRNE
Tel: +90 284 712 25 05
--------------------------------------

HOTEL EDİRNE PALACE

EDİRNE
--------------------------------------

CİLOŞOĞLU

MERZİFON - AMASYA

Amasya'nın Merzifon ilçesindedir. Köftesi Meşhurdur. Pidesi çok iyidir.
--------------------------------------

 
 
 

ÇANAKKALE'DE GEZİLECEK YERLERÇanakkale Haritası

Gelibolu Yarımadası - Şehitlikler
Gelibolu yarımadası Çanakkale ilinin Avrupa yakasına düşen kısmıdır ve Çanakkale'nin Eceabat ile Gelibolu ilçelerinden oluşur.
Kilitbahir, Çanakkale ilinin Gelibolu yarımadasında bulunan Eceabat ilçesinde bir köydür.
Conkbayırı, Çanakkale ilinin Eceabat ilçesindedir. Gelibolu Yarımadasını gezmek isteyenler için Eceabat ilçesinde konaklamak uygundur.

Canakkale_Haritasi_Canakkalede_Gezilecek_YerlerTruva(Troya) Antik Kenti
Çanakkale merkezine 30 km. mesafededir.
Truva(Troya) Antik Kenti nerededir diyorsanız:
Truva(Troya) Antik Şehri, Çanakkale merkezine bağlı Erenköy(İntepe) beldesinin , Tevfikiye(Asarlık) köyü yakınlarındaki Hisarlık mevkiindedir. Haritada Tevfikiye Köyünü görmek için tıklayınız.

Çanakkale Müzesi

Aynalı Çarşı
Çanakkale türküsünde adı geçen çarşıdır. Buradan hediyelik eşya satın alabilirsiniz.
Bir ada olan ve Çanakkale ilinin ilçelerinden biri olan Bozcaada'nın domates reçeli çok ünlüdür. Aynalı Çarşı'dan mutlaka almanızı tavsiye ederiz.


Assos (Behramkale)
Behramkale(Assos), Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür.

Bozcaada(Tenedos)

Bozcaada müzesi (Bozcaada(Tenedos) - Çanakkale)

Alaybey Camii (Bozcaada(Tenedos) - Çanakkale)

Gökçeada(İmroz)

Gülpınar

Kazdağları

Geyikli(Çanakkale ilinin Ezine ilçesinin Geyikli beldesi) Harita
"Eyvah Eyvah 2" filminin çekildiği Çanakkale ilinin Ezine ilçesinin Geyikli beldesi. Bozcaada - Geyikli feribotları ile hem Bozcaada'yı hem de Geyikli'yi gezebilirsiniz.


Çanakkale Haritası

Gelibolu yarımadası Çanakkale ilinin Avrupa yakasına düşen kısmıdır ve Çanakkale'nin Eceabat ile Gelibolu ilçelerinden oluşur.
Kilitbahir, Çanakkale ilinin Gelibolu yarımadasında bulunan Eceabat ilçesinde bir köydür.
Conkbayırı, Çanakkale ilinin Eceabat ilçesindedir. Gelibolu Yarımadasını gezmek isteyenler için Eceabat ilçesinde konaklamak uygundur.

Canakkale_Haritasi_Canakkalede_Gezilecek_YerlerÇANAKKALE GEZİ PLANI

Çanakkale gezi planını hazırlayıp bize ileten Sayın Tolga Tezsevin'e teşekkür ederiz. Sizler de gezdiğiniz yerlerle ilgili her bilgiyi Türkiye Gezgini ile paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için tıklayınız.

1.GÜN
Hava yolu ile Çanakkale merkeze gelebilirsiniz. Burada şehir merkezini, sahili, Çanakkale Askeri Deniz Müzesi'ni, Nusret Mayın Gemisi'ni, Çanakkale Arkeoloji Müzesi'ni gezebilirsiniz. Çanakkale'nin ünlü restoranı Yalova Restaurant'ta muhteşem deniz ürünleri yiyebilir ve hemen yakınındaki Babalık Peynir Helvacısı'nda harika peynir helvasını tadabilirsiniz.

2.GÜN
İkinci gün kahvaltıdan sonra feribot ile Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesi'ne veya Kilitbahir köyüne geçebilirsiniz. Burada otantik butik otelleri seviyorsanız Kocadere köyündeki "The Gallipoli Houses"da kalmanızı öneririz. Eceabat ilçesi merkezinde lüks olmayan ama temiz ve boğaz manzaralı oteller bulabilirsiniz.

Gelibolu Yarımadası’nda Çanakkale Savaşı ile ilgili anıtlar iki bölgede yoğunlaşmıştır.

İLK BÖLGE Eceabat ilçe merkezine gore daha kuzeyde olan Anzak Koyu, Arıburnu ve Conkbayırı mevkileridir. Buraya arabanızla, Eceabat ilçesinin kuzey çıkışından itibaren Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ile ilgili yol levhalarından kolayca ulaşabilirsiniz.

İKİNCİ BÖLGE ise güneyde, Seddülbahir köyü yakınlarındaki Çanakkale Şehitler Abidesi ve çevresindeki anıtlardan oluşur. Eceabat ilçe merkezinin güney çıkışından, Kilitbahir köyü üzerinden boğaz kenarından geçen yolu izleyerek bu bölgeye ulaşabilirsiniz. Bu yol sizi Alçıtepe köyü üzerinden bu bölgeye ulaştıracaktır.

Gökçeada’daya gitmek isterseniz, Eceabat ilçe merkezinin kuzey çıkşından Kabatepe yol levhalarını izleyerek Kabatepe Limanı’na gidebilir ve oradan arabalı vapurlarla adaya geçebilirsiniz. Hem Göçeada hem de arabalı vapur saatleri hakkındaki bilgiyi http://www.gokceadaliyiz.com/gokceada_ulasim.php linkinden temin edebilirsiniz.

Çanakkale’nin Asya kıtasındaki bölümünde görmenizi tavsiye edebileceğimiz yerler arasıda eski bir Osmanlı kasabası olan ve yarımadaya ismini veren otantik Biga ilçe merkezi, Bayramiç ilçesi yakınlarında Kaz Dağı eteklerindeki eşsiz piknik alanı Ayazma, Truva Ören Yeri, aynı zamanda Bozcaada arabalı vapurlarının da hareket ettiği Geyikli kasabası ve tabi ki Bozcaada başta gelmektedir. Bozcaada ve arabalı vapur seferleri ile bilgileri http://www.bozcaadarehberi.com/nm-Feribot_Seferleri-cp-20 linkinden temin edebilirsiniz.

Çanakkale’nin en önemli tarihi ve turistik merkezlerinden biri de Behramkale ve Assos’tur. Ayvacık ilçesi üzerinden ulaşabileceğiniz Assos ve Behramkale hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.assosrehberim.com sitesinden temin edebilirsiniz.

Hazırlayan: TOLGA TEZSEVİN, 7 Nisan 2011

Yazmak istedikleriniz için tıklayınız.

Size hangi iller hakkında danışabiliriz? Yazmak için tıklayınız.TÜRKİYE GEZGİNİ TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELERİNE KATKIDA BULUNACAK BİR YIL DİLİYOR. Öğrencilerimize tavsiyeler için tıklayınız.

Türkiye Gezgini Facebook grubumuzda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Burayı tüm üyelerimizin katkılarıyla tek tek emek harcayarak ve özenerek hazırladık ve herkesin bu güzelliklerden yararlanmasını ve katılmasını istedik. Türkiye Gezgini Facebook Grubumuzun duvarındaki video, bağlantı, duyuru ve yazılarımızı incelemenizi, fotoğraf bölümümüze bakmanızı ve güzel zaman geçirmek istediğinizde uğramanızı dileriz.

Ana sayfamızda ve Facebook grubumuzda hoşunuza gidebilecek tavsiyelerimiz, gönderdiğiniz anılar, yazılar, yorumlar, tavsiyeler, fotoğraflar, katkida bulunan ziyaretçilerimize teşekkürlerimiz yer almaktadır. Mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.


BLACKBERRY HARİTA YAZAN YERLERİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Blackberry telefonunuz varsa Blackberry Harita yazan bağlantıları görebilir, telefonunuzdan yol tarifi alabilir, gps gezinmesini başlatabilirsiniz. Bunun için Blackberry Haritası bağlantımızın üzerine geliniz. Sol tuşa basınız. "Bağlantı Adresi"'ni seçiniz. "Adres Gönder" seçiniz. Tercihinize göre SMS ya da E-posta seçiniz. Sol tuşa basıp "Taslak Olarak Kaydet"'i seçiniz (İsterseniz SMS ya da E-posta gönderebilirsiniz tabi ki). Kaydettiğiniz taslaktaki bağlantıya tıklayıp "Haritayı Göster"i seçerseniz Blackberry telefonunuzdaki haritanızda bu yeri görebilirsiniz.Yazmak için tıklayınız.Türkiye Gezgini bu sayfamıza katkıda bulunan ve bulunacak herkese teşekkür ediyor.

Sadece 1 dakikanızı ayırarak siz de Türkiye Gezgini'ne katkıda bulunabilirsiniz. Buraya tıklayarak açılan sayfaya aklınıza gelenleri yazıp "gönder" butonuna basabilirsiniz.

Ekleme yapmak, bildiklerinizi anlatmak, eksikleri iletmek, yorumlarınızı,duygu ve düşüncelerinizi aktarmak, kısacası aklınıza gelen her şeyi yazabilirsiniz.Sizi ilinizin ve sevdiğiniz illerin sayfalarına davet ediyoruz. Türkiye Gezgini 81 ilimizden ve yurt dışından gelen yorum, duygu, düşünce, eleştiri, bilgi ve fotoğraflarla oluşturulmaktadır. Anlatmak istedikleriniz için tıklayınız. Linki açamıyorsanız e-postamız: bilgi@turkiyegezgini.com Bize ulaşan her kişiye sonsuz teşekkürler.Türkiye Gezgini Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan San Francisco şehrini gezmenizi öneriyor. İngilizce metin için tıklayınız. Bağlantı linkini Google Translate(Çeviri)'ye kopyaladıktan sonra enter'e basıp sayfanın Türkçe tercümesini görebilirsiniz. 
 

Copyright 2010 - 2014 Türkiye Gezgini